Narodený v roku 1974, od vzniku Slovenskej republiky žijem v Košiciach. S manželkou Andreou máme tri deti Ester, Aurela a Elu Marínu.

Takmer celý profesionálny život som pôsobil v stavebníctve. Doslova z ničoho som vybudoval stavebnú firmu, ktorej som dal svoje meno. Som hrdý na poctivú prácu na budovách, z ktorých väčšina je aj priamo v Košiciach.

Počas dlhoročnej práce v stavebníctve som sa na vlastnej koži presvedčil, že Košice by mohli dávať Košičanom oveľa viac, keby politici zastupovali záujmy ľudí. Bol som svedkom aj obeťou byrokratického šikanovania. Videl som, ako v predražených tendroch vyhrávali schránkové firmy, neustále sa navyšovali rozpočty, ale Košičania z toho nemali žiaden osoh.

Keď sa mi narodili deti, začal som si všímať, že Košice v mnohých oblastiach zaostávajú za svojimi možnosťami. Záleží mi na budúcnosti našich detí. Preto som vstúpil do komunálnej politiky a ako nezávislý poslanec zastupujem vaše záujmy v mestskom zastupiteľstve už druhé volebné obdobie. Prvé volebné obdobie som aj miestnym poslancom v mestskej časti, v ktorej bývam – sídlisko Ťahanovce.

Vždy hľadám vecné riešenia v prospech Košičanov a pracujem s víziou, aby z nášho mesta vyrástla moderná metropola.

Miroslav Špak - poslanec mesta Košice
Miroslav Špak - poslanec mesta Košice

Poslanec mesta Košice

Som nielen otec rodiny a celým srdcom Košičan, ale aj poslanec mestského zastupiteľstva. Žil som vo viacerých mestských častiach Košíc, rozprával som sa s tisíckami z vás. Vďaka tomu môžem povedať, že poznám každý kút Košíc. Viem, aké sú potreby mesta a dôverne poznám problémy všetkých mestských častí.

Poslancom mesta Košice som od roku 2014, kedy som prvýkrát kandidoval a získal mandát od 1131 obyvateľov Ťahanoviec. V ďalšom volebnom období mi z nich dalo dôveru 1430.

Som členom Finančnej komisie a Komisie dopravy a výstavby.

Poslanec MČ Košice – sídlisko Ťahanovce

Poslancom miestneho zastupiteľstva som prvé volebné obdobie a to od roku 2018 s dôverou od 893 obyvateľov.

Na našom sídlisku predsedám Komisii rozvoja, dopravy, životného prostredia a ochrany zdravia. Som členom Komisie pre udeľovanie verejných uznaní a vyznamenaní.

SPAK s.r.o.

Ako podnikateľ v stavebníctve som si tvrdou a poctivou prácou získal dôveru zákazníkov aj zamestnancov. Chcem svoje celoživotné skúsenosti a schopnosť nesklamať dôveru využiť v prospech Košíc.

www.spak.sk

Kandidát na primátora 2018 – môj plán pre SILNEJŠIE KOŠICE

Môj plán

Ostaňme v kontakte