Môj plán pre

Silnejšie košice

To nie je utópia ani žart. Nevyberáme si, kde sa narodíme, ale celkom určite si môžeme vybrať, kde budeme žiť. Nemôžeme robiť všetci všetko, ale môžeme si vybrať ľudí, ktorí budú mesto viesť k prosperite bez pochybností o transparentnosti, bez korupcie a bez toho, aby ho vnímali ako úlovok pre politickú stranu či pre sponzorov. A môžeme pridať ruku k dielu v tom, v čom sme dobrí. Nápadom, aktivitou, argumentom. Môžeme mať najlepšie mesto na Slovensku.

Naozaj môžeme. Môžeme ho mať najčistejšie, najkultúrnejšie, najviac “smart”, najekologickejšie, najbezpečnejšie, najtransparentnejšie. Všetko z toho je reálne a dosiahnuteľné. Klamal by som, ak by som tvrdil, že všetko sa dá urobiť hneď. Jedno ale viem určite. Že začať môžeme už dnes. Pretože základom je cieľ a zanietenie preň.

V našom meste sa urobilo veľa dobrých vecí, no niektoré pomalším tempom, niektoré so zbytočnými prieťahmi, s pochybnosťami o transparentnosti, niektoré predražene s negatívnym medializovaním. Som presvedčený, že meniť Košice na jedno naozaj moderné mesto sa dá aj za omnoho lepšiu cenu a aj bez toho, aby na tom zarábala politická mafia či jej sponzori. Bez toho, aby sa v súvislosti s Košicami hovorilo o košickej chobotnici. Úspech je minimálne tak dôležitý ako to, za akú cenu bol dosiahnutý.

Ostaňme v kontakte